Informācija presei Jaunumi Preses relīze
bērns ar aizsegtām acīm

Šī gada 4. oktobrī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Labklājības ministriju un nodibinājumu “Centrs Dardedze” rīkos darba konferenci “Būt uz vienas lapas reaģēšanā uz bērnu izmantošanas gadījumiem”.

Bērnu seksuāla izmantošana ir viens no smagākajiem pāridarījumu veidiem, kam raksturīga liela slepenība un arī ilgstošas psiholoģiskās sekas. Lai bērnus pasargātu un sniegtu efektīvu palīdzību nozieguma gadījumā, gan tiesībsargājošās, gan sociālās, gan arī izglītības un veselības jomas speciālistiem nepieciešama vienota izpratne, ko pamanīt, kā attiecīgajā situācijā rīkoties un kā apmainīties ar informāciju bērna labākajās interesēs.

Diskusijas mērķis ir apzināt “pelēkos” laukumus reaģēšanā uz iespējamiem bērnu seksuālas izmantošanas gadījumiem un vienoties par to, kā tos aizpildīt.

Par savu pieredzi pastāstīs Islandes un Igaunijas “Bērna mājas” (Bērna māja ir starptautiski atzīts

speciālistu sadarbības programma, lai nodrošinātu vislabāko atbalstu bērniem, kas cietuši no seksuālas izmantošanas)  kolēģi, kā arī atziņās dalīsies Latvijas “Bērna mājas” pārstāvji.

Kopīgi tiks meklētas atbildes uz šobrīd neskaidrajiem jautājumiem Latvijas bērnu tiesību aizsardzības sistēmā, apzināta pašreizējā situācija.