Jaunumi
Attēls

Internetu un ar to saistītās tehnoloģijas sāk izmantot arvien jaunāki bērni, tādēļ ir ļoti svarīgi jau no mazotnes sākt mācīt interneta drošības pamatlikumus. Visefektīvāk to var izdarīt ar mazajiem skatītājiem saprotama materiāla, kā arī to papildinošas izzinošas rotaļas palīdzību. Tādēļ Latvijas Drošāka interneta centrs piedāvā 6-11 gadu veciem bērniem materiālu kopu “Aitu dzīve” – tajā ietilpst 13 animācijas filmiņas, 13 darba lapas, 11 komiksi un 5 krāsojamās lapas.

“Aitu dzīve” stāsta par dzīvi kādā lauku sētā, kurā, tieši tāpat kā pie mums, strauji attīstās tehnoloģijas, kas ne vienmēr rada tikai pozitīvus efektus. Atraktīvās multenītes veidotas Slovākijā, bet Latvijas Drošāka interneta centrs tās adaptējis Latvijas auditorijai un papildinājis ar dažādiem uzdevumiem. Materiālu kopu darbā ar bērniem aicināti izmantot gan vecāki, gan pedagogi.

Materiālu kopas mērķis ir pilnveidot pirmsskolas bērnu un sākumskolas skolēnu izpratni un zināšanas par  interneta vidi, tās radītajiem riskiem, drošu uzvedību interneta vidē, kā arī mudinātu domāt par jēgpilnu un samērīgu tehnoloģiju lietošanu ikdienā.

Piedāvātie materiāli ir izmantojami gan kā atsevišķi elementi, gan kā materiālu kopa, lai izvērstu tematu vienas vai vairāku integrētu nodarbību un stundu ietvaros. Materiāli palīdz sniegt zināšanas, pilnveidot bērna izpratni, rosināt interesi, vēlmi diskutēt un apspriest dažādas situācijas.

Materiālu kopa “Aitu dzīve” pieejama, sekojot saitei https://drossinternets.lv/lv/info/aitu-dzive.