Paziņojumi presei

18.09.2020

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) piedāvā jaunu rīku vardarbības novēršanai izglītības iestādēs – spēli “Ikviens ir svarīgs”.

 

Spēle veidota kā inovatīvs daudzpakāpju sistēmisks instruments fiziskās un emocionālās vardarbības mazināšanai izglītības iestādē. Vienlaikus ar spēli izmantojama arī metodika izglītības iestādēm par vienaudžu vardarbības mazināšanu, kā arī spēles izmantošanu. Spēle izmantojama kā sarunu materiāls darbam gan ar cietušo audzēkni, gan varmāku, gan aculieciniekiem individuāli, grupā un ar visu klasi.

 

14.09.2020

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piedāvā radošo darbnīcu pirmsskolas iestāžu pedagogiem “Sadarbība starp pedagogiem un vecākiem, tās barjeras un pārvarēšanas stratēģijas”.

Radošās darbnīcas palīdzēs pedagogiem uzlabot savas komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī apgūt praktiskās iemaņas konfliktu risināšanā u.tt. Gan vecākiem, gan pedagogiem ir viens mērķis – veiksmīga bērnu attīstība, tādēļ abu pušu sadarbības procesa efektivitāte ir ļoti svarīga.

Radošās darbnīcas ir bezmaksas, viena darbnīca ilgst līdz sešām stundām.

Lai pieteiktos dalībai radošajā darbnīcā vai iegūtu papildus informāciju, lūdzam zvanīt pa tālruni 67 359 147 vai rakstīt e-pastu marija.sorokina@bti.gov.lv.

 

Pielikumā atrodams lejuplādējams plakāts ar sīkāku informāciju.

14.09.2020

Turpinās Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa akcija Tēva dienai - šodien no plkst. 11:00 līdz 14:00 vari uzdot savu jautājumu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu vecākajam inspektoram Aleksejam Makuševam.

10.09.2020

Septembra otrajā svētdienā Latvijā tradicionāli tiek atzīmēta Tēva diena. Šogad to svin 13. septembrī, tādēļ Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (UT) no 11. līdz 15. septembrim rīko akciju “Uzticības tālrunis tēviem”. Šogad akcija notiek vienlaikus un sasaistē ar Labklājības ministrijas rīkoto komunikācijas kampaņu #tētisvar, kas tiks atklāta 11. septembrī plkst. 11:00 ISSP galerijā Berga Bazārā, Marijas iela 13 k-3. Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalīsies labklājības ministre Ramona Petraviča, VBTAI priekšnieks Jānis Ābele un biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs.

03.09.2020

Ceturtdien, 3. septembrī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieks Jānis Ābele iepazīšanās vizītē apmeklēja nodibinājumu Centrs Dardedze un pārrunāja bērnu tiesību aizsardzības jomas aktualitātes, sadarbības iespējas un būtiskākos risināmos jautājumus.

27.08.2020

Ceturtdien, 27. augustā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieks Jānis Ābele tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi Gintu Kaminski, lai pārrunātu konstruktīvas sadarbības iespējas un aktuālākās risināmās problēmas un uzdevumus.

 

25.08.2020

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja un VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Gulbe otrdien, 25. augustā, piedalījās Apvienoto novadu konferencē Bauskā, informējot klātesošos par aktualitātēm bērnu tiesību aizsardzības jautājumos.

21.08.2020

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga pārstāvi ceturtdien, 20. augustā, veica atkārtotu bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi biedrībā “Kalna svētību kopiena”, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā. Diemžēl šīs pārbaudes laikā atbildīgo iestāžu pārstāvjiem nebija iespēja gūt pilnīgu pārliecību, ka iepriekš konstatētie pārkāpumi neturpinās.

20.08.2020

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), pieaicinot Tiesībsarga pārstāvi, veikusi bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi biedrībā “Kalna svētību kopiena”, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā. Pārbaudes laikā konstatēti vairāki bērnu tiesību pārkāpumi. Sākotnējā pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. 20. augustā VBTAI un Tiesībsarga birojs veic atkārtotu pārbaudi.

20.08.2020

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (Uzticības tālrunis) rīko ikgadējo akciju “Atpakaļ uz skolu!”. Šogad tā norisināsies no 24. augusta līdz 1. septembrim.
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 20.09.2020