Paziņojumi presei

20.02.2018Drukāt
Uzticības tālrunis 116111 iesaistās akcijā noziegumos cietušo bērnu un pusaudžu atbalstam

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 22. februārī rīkos informatīvo akciju, aicinot bērnus un pusaudžus, kas cietuši noziedzīgos nodarījumos, saņemt psiholoģisko palīdzību un atbalstu. Akcija tiek rīkota, iesaistoties Eiropas dienas noziegumos cietušajiem aktivitāšu nodrošināšanā.

Zvanot Uzticības tālrunim 116111, būs iespēja saņemt bezmaksas profesionālu psiholoģisko palīdzību un atbalstu gan gadījumos, ja cietušais vēlas runāt par saviem pārdzīvojumiem un emocionālajām problēmām, piedzīvojot noziedzīgu nodarījumu, vai arī, ja ir konkrēti jautājumi vai vienkārši nepieciešams psihologa viedoklis esošajā situācijā.

 

Eiropas Padome 1990. gada 22. februārī izdeva Cietušo hartu, kas noteica noziegumos cietušo tiesības. Lai apzinātu cietušo intereses, vajadzības un ar to saistītās problēmas, veicinātu turpmāku noziegumos cietušo situācijas uzlabošanu un starpinstitūciju sadarbības uzlabošanu Eiropas Savienības dalībvalstis 22. februāri atzīmē kā Eiropas dienu noziegumos cietušajiem.

 

22. februārī notiks arī Juridiskās palīdzības administrācijas rīkota ekspertu diskusija par problemātiku normatīvo aktu piemērošanā cietušo tiesību aizsardzības jomā, kā arī dažādu iestāžu un nevalstisko organizāciju sniegtajiem pakalpojumiem šajā jomā. VBTAI šajā diskusijā pārstāvēs Juridiskās nodaļas vadītāja Dace Āķe.

 

Uzticības tālrunis bērniem un pusaudžiem strādā visu diennakti un ir bez maksas, zvanot no jebkuras telefona līnijas.

 
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 04.04.2020