Aktualitātes

03.09.2020Drukāt
VBTAI un Centrs Dardedze pārrunā sadarbību bērnu tiesību aizsardzībā

Ceturtdien, 3. septembrī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieks Jānis Ābele iepazīšanās vizītē apmeklēja nodibinājumu Centrs Dardedze un pārrunāja bērnu tiesību aizsardzības jomas aktualitātes, sadarbības iespējas un būtiskākos risināmos jautājumus.

Centrs Dardedze par vienu no būtiskākajām stratēģiskajām prioritātēm izvirzījis seksuālās vardarbības pret bērniem novēršanu, bet kopumā savā darbībā pakāpeniski arvien lielāku vērību pievērš pārkāpumu prevencijai. Arī inspekcija savu misiju saskata aktīvākā prevencijas un metodoloģiskā darba attīstīšanā, sniedzot atbalstu un konstruktīvu palīdzību bērnu tiesību pārkāpumu novēršanā visā Latvijā.

 Kā vienu no aktuālākajām sadarbības iespējām Dardzedzes pārstāvji minēja nepieciešamību ieviest jaunus atbalsta pakalpojumus bērniem un jauniešiem ar kaitējošu seksuālo uzvedību. Šāda uzvedība tiek novērota arvien jaunākiem bērniem, bet atbalsta programmas, kā risināt šādus gadījumus, Latvijā pagaidām nav.

Gan VBTAI, gan Dardedze bija vienisprātis, ka valstī bērnu tiesību aizsardzības problēmu risināšanai aktuāli nepieciešama politiska apņemšanās un koordinējoša starpministriju mehānisma izveide visaugstākajā līmenī.

 
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 02.12.2020